Projelerimiz ile ilgili bilgi almak ve kampanyalarımızdan haberdar olmak için formu doldurun. En kısa sürede size geri dönüş sağlayalım.

Temiz ve Düzenli Bir Ev için 7 Tavsiye

09.04.2022

Bir evin temiz ve düzenli görünmesi, sadece misafirlerin yorumları açısından değil, aynı zamanda ev sahipleri açısından da büyük önem taşır. Dağınık, pis ve salaş bir ev, güne başlarken veya sonlandırırken daima kötü enerjisini size bırakır. Temiz ve düzenli bir evin verdiği pozitif enerjiyle birlikte sağladığı huzur ise bambaşkadır. Bu nedenle içeriğimizde vereceğimiz 7 tavsiye, evinizin hem daha temiz hem de daha düzenli görünmesini, böylelikle çok daha enerjik hissetmenizi sağlar.

Toz Alım Aralıklarını Arttırın

Biz her ne kadar fark etmesek de evin hemen hemen her bölgesi, gün içerisinde yoğun toz akışı nedeniyle sıklıkla tozlanır. Toz alım aralıklarını arttırmak ise hem etraf dağınıklığının önüne geçer hem de evin tozdan arınarak, çok daha temiz bir hal almasına yol açar. Toz alımı aralıklarınızın artmasıyla birlikte toza karşı alerjik reaksiyonlar gösterip, gün içerisindeki enerjinizin bu reaksiyonlarla emilmesinin de önüne geçmeniz mümkün olur.

Yatakları ve Kanepe Örtülerini Düzeltin

Bir evin toplu, temiz ve düzenli görünmesi konusundaki en önemli detaylardan biri, yatakların derli toplu gözükmesidir. Öte yandan ev içerisinde kanepelerin örtülerle birlikte kullanılıyor olması ve bu örtülerin de düzenli bir görüntüye büründürülmesi, ev içi düzenin çok daha istikrarlı bir hale gelmesine yol açacaktır. Yatak ve kanepe örtülerini, kırışıklık olmayacak şekilde düzenleyerek, evinizin genel havasında çok ciddi bir değişimin olduğunu kolaylıkla fark edebilirsiniz.

Evi Düzenli Olarak Havalandırın

Evinizin düzenli görünmesinden ziyade, temiz görünebilmesi adına düzenli olarak havalandırılması büyük önem taşır. Evin sadece görsel anlamda derli toplu görünmesi, temiz olması veya düzenli olması adına yeterli değildir. Aynı zamanda evin genel havası ve kokusunun da iyileştirilmesi gerekir. Bunun için de düzenli olarak havalandırma yapmak, eviniz için en gerekli eylemlerden biri olarak tanımlanabilir.

Doğru Mobilya Tercihleri Yapın

Evinizin genel yapısını göz önünde bulundurduktan sonra mobilya tercihi yapmanız, evinizin temizliği ve düzeni açısından işlerinizi daha da kolaylaştıracaktır. Odalarınızın yapısı ve evinizin genel mimarisi, mobil tercihiniz konusunda etkili olmalıdır. Doğru mobilya tercihleri ile temizli ve düzenli bir görünümü elde etmek hiç de zor olmayacaktır.

Renk Uyumunu Kaçırmayın

Mobilya tercihleri, aksesuarlar, örtüler ve diğer birçok dekor unsuru, belirli bir renk uyumu özelinde tercih edilmelidir. Evinizde bir renk cümbüşünün olması, temiz ve düzenli bir görüntünün elde edilmesini zorlaştıracaktır. Daha çok aynı renk tonları veya 3’ten fazla renk tonunu tercih etmeye özen göstererek, temiz ve düzenli bir ev görüntüsünü çok daha kolay bir şekilde elde edebilirsiniz.

Evinizi Günlük Olarak Süpürmeye Çalışın

Evinizi günlük olarak süpürmeniz, süpürme işlemi sırasında gözden kaçan temizlik detaylarının da gün yüzüne çıkmasına ve anında müdahale edilmesine yol açar. Evinizin genel temizliği açısından günlük olarak süpürülmesi, günlük olmasa da haftada en az 3 defa süpürülmesi önemlidir. Süpürme işlemiyle birlikte evinizi silmeniz de evin hijyenini maksimum seviyeye çıkaracaktır.

Mutfak Tezgahını Daima Boş Tutmaya Çalışın

Bir evin düzenli, derli toplu ve temiz görünmesini sağlayan en önemli unsurlardan biri mutfaktır. Mutfağı gösteren, mutfağın genel temizliğini ve düzenini sağlayan en önemli unsurlardan biri ise mutfak tezgahıdır. Mutlak suretle mutfak tezgahını her daim boş, bulaşıktan arındırılmış ve tabiri caizse parlatmış bir şekilde bırakmanız gerekir. Böylelikle temiz ve düzenli bir ev görüntüsünü çok daha kolay elde etmeniz söz konusu olacaktır.

© 2022 Kav Konut. Tüm hakları saklıdır.
Web Tasarım Bariz Medya